• Wpisów: 73
  • Średnio co: 30 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 20:22
  • Licznik odwiedzin: 8 370 / 2286 dni
 
niejestessama
 
Postanowiłam pisać opowiadanie. Będzie trwać min. 3 rozdziały. Zapraszam do komentowania.
CZYTASZ = KOMENTUJESZ
   
   

               Rozdział I
      Pewna dziewczyna i znalezisko  
   

    W Warszawie  żyla sobie pewna dziewczyna. Miała na imię Wiktoria i miała 12 lat. Jej kotka wabiła  się Poppea. Była zwykłą nastolatką niczym się nie wyróżniającą. Uczyła się normalnie, ciuchy miała zwykłe. A jednak skrywała jedną tajemnicę - miała bowiem 2 tatusiów, miała też mamę (nie myślcie sobie). Sama dokładnie nie wiedziała dlaczego ma 2 ojców, ale miała i musiała się z tym pogodzić. Chciała się jednak powierzyć komuś swoją tajemnicę. Napisała więc na portalu Onet.pl: "Mam dwóch tatusiów. Kto ciekawy, jak to jest możliwe, niech się odezwie,a opowiem mu swoją historię". Odezwało się do niej 136 osób, które mówiły, że kłamie, jest głupia albo, że to nie prawda. Wiktroria niezrażona niezrozumieniem internautów założyła bloga "Wiktoria w orbicie kotów" . Postanonowiła opisać na nim swoją historię. Znużona ciągły siedzeniem poszła spać. Musicie wiedzieć, że jej kotka Poppea wyczuwała jej kroki już na 500m i zawsze witała ją cichym miauczeniem i skrobaniem  w drzwi . Gdy Wiktoria wracała ze  szkoły usłyszała miauczenie, ale jakieś inne niż zwykle i drapanie w drzwi też jakieś inne. Wchodzi do domu, a to jej rodzice udają Poppeę, ponieważ  kotka weszła do domowej piwniczki i nie chciała wyjść. Wiktoria weszła do składowni i zobaczyła Poppeę siedzącą na jakimś pudle i ugniatającą karton łapkami. Kotka za nic nie chciała zejść z pudła. Zawzieła się jak licho. "Kotku, nie bądź głupią kocicą, nic złego Ci nie zrobię, ale też jestem ciekawa, co jest w tym kartonie. Proszę, podziel się ze mną swoim skarbem." - szeptała Wiki przymilnie. A kocica nic, ani drgnie. Wreszcie dziewczyna nie wytrzymała "Albo zejdziesz z tej paczki, albo dostaniesz w koci pysk".  - wrzasnęła Wiktoria. Poppea zeszła posłusznie. Otworzyła karton i ku zdziwjeniu jej i kocicy znalazła........    
Co bohaterka znalazła w kartonie dowiecie się w następnym rozdziale. Zapraszam!  


Wiktoria na swoim blogu umieszczała równiez Kocie Wiadomości:
1. w starożytnym Egipcie zabicie kota było przestępstwem, za które groziła kara śmierci. Jeżeli kot umarł śmiercią naturalną, na znak żałoby wszyscy członkowie rodziny, do której należał kot, ubierali się w czerwone szaty oraz musieli ogolić nogi, brwi i jeszcze coś.  
2. Kot ma giętki kręgosłu, silnie umięśnione ciało, skoczność, precyzję ruchów, wyostrzone zmysły, arsenał kłów i pazurów, umiejętność bezszelestnego poruszania się oraz spadania na cztery łapy. Kot zachował najwięcej dzikości wśród udomowionych zwierząt.  
3. Niektóre koty nadużywają zabiegów pielęgnacyjnych, podobnie jak niektórzy ludzie nadużywają papierosów lub alkoholu. Poświęcają swojej toalecie blisko trzecią cześć dnia, co może mieć zgubne skutki i doprowadzić do poważnych problemów, np. skołtunienia futerka, nieustającej czkawki, znacznego podniesienia poziomu  cholesterolu.
4. Koty to wielkie cwaniaczki, zawsze wybierają korzystne dla siebie życie wedle własnych kocich zasad. Ale niesprawiedliwy jest pogląd, że sprowadziły się do naszych domów jedynie dla wygody i ciepłej miski jedzonka. Koty naprawdę traktują ludzi, z którymi mieszkają jak rodzinę.
5. Instynkt łowiecki jest tak głęboko zakodowany w kociej naturze, że nawet nabardziej leniwy domowy tłuścioszek nie przepuści okazji, by nie zaczaić się na jakiś ruchomy przedmiot ( często na nogę, która ma zamiar wejść do łóżka) i nie dopaść go jednym skokiem, podobnie jak czynią  to jego dzicy krewni, polując w dżungli. Kot więc niekoniecznie poluje z głodu, ale z powodu instynktu. Często bawi się swoją zdobyczą lub przynosi ją swojej pani/panu. Jeśli po miszkaniu fruwają piórka, to wcale nie znaczy, że kot zjadł ptaszka, tylko że mu je powyrywał wiadomo skąd.  
Zapraszam do komentowania. Reszty dowiecie się jutro lub pojutrze (muszę wymyślić c.d). CZYTASZ=KOMENTUJESZ

Ps. Wstawiam moje rysunki. Tak jak sobie wyobrażam Wiktorię i Poppeę.

Wiktoria

Wiktoria.jpg


Poppea

Poppea.jpg

Nie możesz dodać komentarza.