• Wpisów: 73
  • Średnio co: 30 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 20:22
  • Licznik odwiedzin: 8 298 / 2256 dni
 
niejestessama
 
z13669453Q[1].jpg

32-letnia Linden Wolbert, modelka i nurek, przemierza świat pracując jako pełnoetatowa syrena! Potrafi wstrzymać oddech pod wodą na 5 minut i zejść na głębokość 35 metrów! Ale najważniejszy jest jej prawie dwumetrowy ogon, który waży niemal 16 kilogramów i kosztował 10 tysięcy funtów. Poznajcie prawdziwą syrenę!

SNN0225AN-620-19_1702581a[1].jpg


Linden wspomina pierwszy raz, gdy założyła ogon i zeszła w nim pod wodę:

Była wtedy ze mną cała rodzina i przyjaciele. Nie mogłam przestać się uśmiechać. Nie mogłam uwierzyć, że to naprawdę w końcu się dzieje!

Syrena, opowiedziała również o tym, co czuje, kiedy nurkuje:

Uwielbiam uczucie wolności i nieważkości pod wodą. To tak zupełnie inne doznanie, podobne do snów. Siła ogona jest niesamowita, potrafię płynąć bardzo szybko. Tego "wiatru" w moich włosach, gdy pływam pod wodą nie da się porównać do niczego innego!

Linden opowiedziała o kontaktach z morskimi stworzeniami:
linden-wolbert[1].jpg

Są one bardzo ciekawskie. Podpływają do mnie, aby się bliżej przyjrzeć, ponieważ nie wydmuchuję bąbelków, jak nurkowie z akwalungiem.

Nurkowałam z rekinami. Z moim ogonem jestem od większości z nich dłuższa. Wiele osób uważa, że jestem szalona tak się narażając, ale zawsze jestem otoczona przez niesamowitą grupę zabezpieczającą - opowiada Linden.

1716185-img-linden-wolbert-morska-panna[1].jpg


Linden pływała także z milionami meduz w Jellyfish Lake, jeziorze na wyspie Eli Malk, będącej częścią Palau. Jezioro zostało odcięte od Pacyfiku, przez co zamieszkujące je meduzy nie mają wokół siebie naturalnych wrogów. Utraciły zatem w trakcie ewolucji swoje parzydełka, dzięki czemu można pływać wśród nich nie martwiąc się o ewentualne poparzenie i rozkoszować się widokami. Jest to jedyne takie miejsce na ziemi.

2010-08-28-19-14-22-1-ht_linden_wolbert_mermaid_6_matthew_addision_100529_ssh[1].jpg


We wszystkim co robi Linden, chodzi jej głównie o promocję nauki o środowisku morskim i konserwację mórz i oceanów. Prowadzi swój program autorski "Mermaid Minute" - są to zamieszczane w internecie, krótkie klipy edukacyjne dla dzieci.

Ponadto Linden w postaci syreny można "wypożyczyć" jako atrakcję imprezy. Wystąpiła już na wielu hollywoodzkich imprezach, u takich gwiazd jak Jessica Alba czy Justin Timberlake.

Nie możesz dodać komentarza.