• Wpisów: 73
  • Średnio co: 30 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 20:22
  • Licznik odwiedzin: 8 225 / 2230 dni
 
niejestessama
 
Każdy to zna - rodzinne, świąteczne śniadania, które niepostrzeżenie stają się obiadkami. I te wielkie kawałki ciasta, które później półświadomie pochłaniamy... Co zrobić, żeby się nie przejeść?

Warto pamiętać o tym, że na naszych świątecznych stołach znajdują się raczej ciężkostrawne potrawy. Należy więc wspomóc żołądek w tym, żeby jak najłatwiej było mu je strawić!


1. Umiar
13116717627746-big[1].jpg

Jedzenie w pewnym momencie prawie przestaje mieć smak, brzuch zaraz "pęknie"... A my jemy, żeby babci nie było przykro? Koniec z tym. Jeśli czujemy się najedzeni, odchodzimy od stołu. To najprostszy sposób na przetrwanie świąt. Jak znaleźć pretekst? Nic prostszego! Pomaganie mamie w kuchni, zmywanie, sprzątanie ze stołu... W święta nigdy nie zabraknie obowiązków.

2. Błonnik  
Owoce-i-warzywa[1].jpg


Nie można zapomnieć o warzywach i owocach - to właśnie one pomogą nam w trawieniu najbardziej, a to dzięki błonnikowi, który zawierają. Oprócz tego warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny (bez cukru!), czerwoną herbatę (wspomaga jelita)... Radzę unikać słodkich soków.

3. Spacery
Bez tytułu.png

Przy naszej pogodzie można wybrać się na sanki, łyżwy oraz narty. Warto też po prostu się przejść między posiłkami...

4. Mniejsze porcje


Świetnym sposobem na zadowolenie rodziny (szczególnie tej części, która gotowała potrawy i piekła ciasta), żołądka (łagodnym traktowaniem) i swojego apetytu (kiedy chce się wszystkiego spróbować) jest nakładanie sobie malutkich, symbolicznych porcji. Wtedy wszyscy będą zadowoleni. Częstym błędem świątecznych biesiadników jest nakładanie sobie na talerz wielkich porcji jedzenia.

5. Tricki przy stole
xcgbfhgtr.pngPo pierwsze: należy jeść wolno. Nie spieszyć się. Wtedy z pewnością zje się mniej. Po drugie: przydałoby się unikać ciężkich potraw, np. mięs z ciężkimi sosami.Po trzecie: zrezygnowanie z chleba, ziemniaków, kaszy, makaronów i ryżu z pewnością odciąży żołądek w czasie świąt.

A wy jakie macie sposoby na zachowanie szczupłej sylwetki w święta?

Ps. Chyba na dzisiaj będzie koniec pisania. Zajrzę jutro...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego